КФН организира дискусия по повод Проекта на Наредбата за реда и условията за извършване на маржин покупки, къси продажби и заем на ценни книжа

КФН организира дискусия по повод Проекта на Наредбата за реда и условията за извършване на маржин покупки, къси продажби и заем на ценни книжа
Комисията за финансов надзор организира среща за обсъждане на Проекта на Наредбата за реда и условията за извършване на маржин покупки, къси продажби и заем на ценни книжа. На срещата присъстваха представители на Българска фондова борса, на Асоциацията на търговските банки и на инвестиционните посредници.
На дискусията страните изложиха становища по конкретни текстове на наредбата, които ще бъдат разгледани от КФН и конструктивните предложения ще бъдат отразени в Нередбата.
 "Желанието ни е да постигнем консенсус с бизнеса по отношение на тази важна Наредба, тъй като тя ще подпомогне развитието на фондовия пазар у нас. Ние даваме рамката, а самата практика ще доуточни правилата на маржин покупките и късите продажби" - каза председателят на КФН Апостол Апостолов по време на обсъждането.
Преди приемането на Наредбата на заседание на Комисията, текстът отново ще бъде  изпратен на заинтересованите страни за становища.

Водещи новини

Времето