Комисията за регулиране на съобщенията взе участие в 30-то Пленарно заседание на Групата на европейските регулатори на пощенски услуги (ERGP)

Комисията за регулиране на съобщенията взе участие в 30-то Пленарно заседание на Групата на европейските регулатори на пощенски услуги (ERGP)

На 25 и 26 юни 2026 г. в гр. Валета, Малта, Групата на европейските регулатори на пощенски услуги (ERGP) проведе своето 30-то Пленарно заседание и семинар на тема „Данни за пощенските услуги“, в които участие взеха председателят на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) г-н Иван Димитров и заместник-председателят г-жа Кристина Хитрова.

Обсъдени бяха актуални въпроси, свързани с развитието и регулацията на пощенските услуги, като в рамките на заседанията бяха приети редица документи, сред тях: доклад относно минимален обхват на задължението за универсална пощенска услуга, доклад относно гарантиране на правата на потребителите в пощенската регулаторна рамка и доклад относно показателите за цените на пощенските услуги.

Беше одобрено стартирането на обществено обсъждане на проекта на Работна програма на ERGP за 2027 г.

Участниците обсъдиха въпроси, касаещи повишаване на ефективността на ERGP като организация, на секретариата на ERGP и подобряване на външната комуникация на групата. Резултатът от дискусиите ще бъде отразен в проект на пътна карта на ефективността на ERGP, който ще бъде одобрен на следващото пленарно заседание на групата.

 

Всички приети документи от Пленарното заседание на ERGP ще бъдат публикувани на страницата на ERGP в интернет на следния адрес: https://ec.europa.eu/ergp

Водещи новини

Времето