Медиацията, правното обучение и други теми обсъдиха представители на МП и делегация на СР Виетнам

Медиацията, правното обучение и други теми обсъдиха представители на МП и делегация на СР Виетнам

Законодателните реформи, прилагането на медиацията като способ за извънсъдебно решаване на спорове, правното обучение, дигитализацията на правораздаването. Тези и други теми бяха обсъдени в Министерството на правосъдието на среща с правителствена делегация на Социалистическа република Виетнам, ръководена от заместник-министъра на правосъдието Нгуен Танх Нгок. 

В МП гостите бяха приети от заместник-министър Ирена Борисова, на срещата присъстваха директорът на НИП Миглена Тачева, директори и експерти от Министерството на правосъдието, както и посланикът на СР Виетнам Нгуен Тхи Мин Нгует.

Гостите са на работно посещение у нас с цел укрепване на отношенията между правосъдните министерства на двете страни, както и с правни институции у нас, обсъждане на проект на Програма за сътрудничество за периода 2027-2028 година в изпълнение на Споразумението за правно и съдебно сътрудничество между двете министерства, подписано на 31 януари 2009 г., проучване и обмяна на практически опит. Особен интерес за представителите на СР Виетнам представляват правният режим, организацията и междуинституционалната координация във връзка с осъществяването на дейността по медиация в Република България.

Водещи новини

Времето