Министър Петрова се срещна с представители на Фондацията на Българските православни църкви в Истанбул и Одрин

Министър Петрова се срещна с представители на Фондацията на Българските православни църкви в Истанбул и Одрин

Министърът на външните работи Велислава Петрова се срещна с делегация на Настоятелството на Фондацията на българските православни църкви в Истанбул и Одрин, водена от председателя ѝ Димитри Йотеф.
По време на срещата беше изразена високата оценка на Министерството на външните работи за дейността на Фондацията и нейния принос за съхраняването и развитието на българската православна общност, както и за опазването на българското културно-историческо наследство в Република Турция.
„Оценяваме високо всичко, което правите за българската държава. Със своята дейност вие съхранявате историческата памет на българската общност“, подчерта министър Петрова. Тя потвърди последователната подкрепа на българската държава към общността на цариградските българи и готовността за по-нататъшно задълбочаване на сътрудничеството в защита на национален интерес на България.
В рамките на дискусията беше обсъдена и актуалната дейност на Фондацията, предизвикателствата пред нея и перспективите за нейното бъдещо развитие в Истанбул и Одрин.

Времето