Висшият съдебен съвет с дълбоко прискърбие съобщава за кончината на Ерик Василев – съдия в Гражданската колегия на Върховния касационен съд.
Разделяме се с изключителен юрист и колега, заслужил уважението на правната общност със своя професионализъм, отговорност и всеотдайност при изпълнението на служебните си задължения. Дългогодишната му кариера започва като младши съдия през 1994 г. Следващата година е назначен на длъжност „съдия“ в Софийския районен съд, а през 2000 г. става негов заместник-председател. На 03.12.2021 г. е преназначен като съдия в Софийския градски съд. Бил е командирован във Върховния касационен съд и в Апелативен съд – София. На 01.12.2016 г. е повишен в длъжност „съдия“ във Върховния касационен съд – Гражданска колегия, където е правораздавал до момента. Участвал е в конкурсни комисии за повишаване на магистрати в апелативните съдилища и във Върховния касационен съд. Съдия Василев оставя след себе си светъл спомен и пример за достойно служене на правото, принципно приложение на закона и отстояване на справедливостта.
Членовете на Висшия съдебен съвет изразяват искрени съболезнования и се присъединяват към скръбта на неговото семейство и близки.
Скърбим за етичния и добронамерен колега!
ПОКЛОН ПРЕД СВЕТЛАТА МУ ПАМЕТ!