Министерството на труда и социалната политика в диалог с национално представителните организации на и за хората с увреждания ще търси решения, които ще гарантират по-ефективно насочване на подкрепата за тях, така, че тя да бъде съобразена с нуждите на всеки. Това съобщи министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова, която проведе среща с техни представители. Един от инструментите за повишаване качеството на подкрепата е подобрената оценка на потребностите.
Като втори ключов акцент министърът открои необходимостта от по-голямо включване на хората с увреждания в обществения и икономическия живот. Според Ефремова системата трябва не само да осигурява социална защита, но и да насърчава реализацията им, когато това е възможно. „Можете да бъдете още по-полезни и да имате по-достоен начин на живот с осигурена работа“, каза министърът. Тя подчерта, че е необходимо да се работи както с работодателите, така и с институциите за разкриване на повече възможности за заетост и развитие на талантите и способностите на хората с увреждания.