Екипите на Столичния инспекторат проследиха изпълнението на дейностите на терен
Във връзка с необходимостта от подобряване на градската среда и като част от последователните мерки за възстановяване на чистотата в район „Слатина“, бе извършено поетапно почистване на бул. „Шипченски проход“ в участъка му на територията на района.
По възлагане на кмета на София Васил Терзиев вчера беше извършено миене на пътните платна и прилежащите пространства, след като бяха отстранени натрупаните наноси от кал, прах и пясък. Дейността е ключова мярка за ограничаване на вторичното запрашаване и част от усилията на Столичната община за подобряване качеството на въздуха и поддържане на по-чиста градска среда.
Паралелно с това продължават дейностите по поддържане на чистотата и по бул. „Ботевградско шосе“ на територията на район „Подуяне“, където механизираното почистване се извършва по график.
Екипите на Столичния инспекторат са на терен и следят за изпълнението на дейностите.
Мерките се предприемат, за да подпомогнат поддържането на чистотата в част от районите, в които през последните месеци възникнаха затруднения в изпълнението на дейностите по чистота.
Столичната община продължава да работи за стабилизиране на ситуацията и да въвежда допълнителни мерки за постепенно подобряване на чистотата в засегнатите райони, като същевременно продължава усилията си за осигуряване на устойчиво решение.
Основен приоритет остава трайното подобряване на средата на живот за жителите на районите чрез последователни и видими действия на терен.