23 юни - Международният олимпийски ден бе отбелязан с Олимпийско факелно бягане в София

23 юни - Международният олимпийски ден бе отбелязан с Олимпийско факелно бягане в София

  
В 09:00 ч. се даде старт на щафетата пред Национална спортна академия "Васил Левски". Факлоносците преминаха през различни институции, сред които и Столична община.

Там те бяха приветствани и поздравени, за днешния празник, от г-жа Десислава Желязкова - заместник-кмет в направление "Образование, спорт и младежки дейности".

Финалът беше пред Националния стадион „Васил Левски“, където олимпийският факел бе посрещнат от председателя на Българския олимпийски комитет Весела Лечева, както и от спортисти, треньори и спортни деятели.

Мотото на тазгодишната инициатива е "Let's move" ("Нека се движим"), с цел насърчаване на физическата активност сред хората от всички възрасти.
    

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето