Срещата на и.д. главния секретар на МВР главен комисар Любомир Николов с Мариса Лий, ръководител на офисите на Администрацията на САЩ за борба с наркотиците /ДЕА/ в Европа, и представители на екипа на ДЕА в София се проведе в Министерството на вътрешните работи. Разговорите са в рамките на посещението в България на Мариса Лий, която координира работата на европейските офиси на ДЕА.
Страните се обединиха около високата оценка на двустранното сътрудничество. Главен комисар Николов изказа благодарност на екипа в София за последователната подкрепа за вътрешното министерство, включително чрез провеждането на съвместни операции срещу производството и разпространението на наркотици, обучения за служители на МВР, техническа подкрепа и пр.
В контекста на дългогодишното партньорство беше заявена готовност ефективното и резултатно сътрудничество да продължи да се надгражда.