Училище „Св. Св. Кирил И Методий“ В Стрелча Празнува 80-Годишен Юбилей

Училище „Св. Св. Кирил И Методий“ В Стрелча Празнува 80-Годишен Юбилей

Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Стрелча празнува 80-годишен юбилей със серия от инициативи, сред които бе и концерт-спектакъл с участието на ученици и учители. На сцената своя талант показаха децата от театралната и танцовата трупи, сформирани по Национална програма „Заедно в изкуствата и в спорта“. По програмата в училището има и два спортни отбора – волейбол и футбол.

На тържеството Наталия Михалевска, началник на кабинета на министъра на образованието и науката, връчи на директора Ненка Христева плакет на МОН и приветства екипа и учениците от името на проф. Галин Цоков. „Вашето училище, носещо имената на равноапостолите и просветителите, светите братя Кирил и Методий, е живо доказателство за неугасващата светлина на българското образование и култура. През тези осем десетилетия Вие сте съхранили традициите на родолюбието и стремежа към знания, като същевременно сте насочвали погледа си към бъдещето, предоставяйки на младите хора възможността да мечтаят и да постигат успехи“, гласи поздравителния адрес от министъра на образованието и науката. Проф. Цоков пожелава на учителите да продължават да вдъхновяват младите, а на учениците да не забравят, че знанието отключва безброй възможности.

Плакетът, който получи директора, е изработен от учениците от Професионалната гимназия „Велизар Пеев“ в Своге.

Празникът уважиха също кметът на Стрелча Георги Павлов, общински съветници, началникът на РУО-Пазарджик Ружа Семерджиева и др. Училището, в което се обучават 190 деца, отбелязва юбилея си с множество събития – кулинарно състезание, волейболен турнир, шахматен турнир, конкурс за рисунка и др.

Водещи новини

Времето