Министърът на образованието и науката проф. д-р Галин Цоков подчерта огромната роля на Синдикат Образование към КТ „Подкрепа“ по време на тържественото честване на 35-годишния юбилей. Той отчете приноса на синдиката за добрия социален диалог и провеждането на образователните политики.
По случай годишнината министър Цоков удостои синдиката с почетна грамота на МОН. Тя бе връчена на председателя д-р Юлиян Петров, а министърът подчерта дългогодишната дейност на синдиката в защита на правата на учителите и педагогическите специалисти, както и за приноса му за модернизиране и подобряване на образованието в страната. Министърът получи специален плакет от председателя д-р Петров.
Сред гостите на тържествената церемония, която се проведе на 2 декември, бяха президентът на КТ „Подкрепа“ инж. Димитър Манолов и почетният президент на КТ „Подкрепа“ д-р Константин Тренчев, народните представители и бивши министри на образованието Йорданка Фандъкова, Красимир Вълчев и акад. Николай Денков, както и представители на множество институции и организации, свързани с образованието.