Министърът на образованието и науката проф. Сергей Игнатов свиква на 24 февруари (вторник) работна среща с началниците на регионалните управления на образованието от цялата страна. По време на нея ще бъдат обсъдени актуалните задачи пред системата, както и необходимостта от запазване на деполитизация и неутралност на образователните институции в рамките на предстоящата предизборна кампания.
След края на срещата, около 15:00 часа, е предвиден брифинг за представителите на медиите, който ще се състои на ротондата на МОН (етаж 5).