Заместник-министърът на образованието и науката д-р Емилия Лазарова участва в работна среща на тема „Регионални политики за повишаване на образователните резултати на учениците и проследяване на индивидуалния им напредък“.
Представени бяха добри практики от девет регионални управления на образованието: РУО–Враца, РУО–Кърджали, РУО–Ловеч, РУО–Монтана, РУО–Плевен, РУО–Смолян, РУО–Стара Загора, РУО–Търговище и РУО–Хасково.
Целта на форума е да се споделят предизвикателства, подходи, инструменти и решения, обусловени от регионални различия по темата. В рамките на срещата бе дискутиран модел на обща рамка за успешни регионални образователни политики.
В дискусията участва и Евгения Костадинова, директор на дирекция „Съдържание на предучилищното и училищното образование“ в МОН.
Домакин и организатор на срещата беше РУО-Ловеч. Деца и ученици от детски градини и училища в град Троян приветстваха участниците във форума.