Най-малко 56 майсторски класа за обучение на учители и директори ще се проведат през тази година. Това е заложено в Националната програма „Квалификация на педагогическите специалисти“.
Майсторските класове се организират за трета година. Те дават възможност на учители да взаимстват и споделят опит и успешни практики в преподаването и да надградят професионалните си умения. Такива обучения преминаха близо 1400 учители миналата година. Част от тях споделиха впечатленията си по време на форума „Учители вдъхновители“. Можете да ги видите във видеото.
Повече информация за програмата можете да намерите тук и тук .