Нов Stem Център Отвори Врати В Столичното 17. Су „Дамян Груев“

Нов Stem Център Отвори Врати В Столичното 17. Су „Дамян Груев“

STEM център отвори врати в столичното 17. СУ „Дамян Груев“. Символичният старт бе даден от заместник-министъра на образованието и науката д-р Емилия Лазарова. Инвестицията, която е на стойност над 185 000 евро, е насочена към създаване на съвременна и иновативна учебна среда – място за любопитство, идеи и открития.

STEM центърът разполага с кабинети по биология и здравно образование, химия и опазване на околната среда, география и икономика, физика и астрономия, компютърно моделиране и информационни технологии. „В нашето училище науката ще се превърне в преживяване, а технологиите – в инструмент за творчество“, отбеляза директорът Калина Караянева-Аврамова. Центърът е реализиран с финансиране по Плана за възстановяване и устойчивост.

В 17. СУ „Дамян Груев“ се обучават 625 ученици в паралелки от І до ХІІ клас. Класните стаи в училището са оборудвани с мултифункционални дисплеи, които подпомагат съвременното и интерактивно обучение. През месец април предстои да се реализира още една инвестиция за подобряване на материалната им база – саниране на училищната сграда. Проектът ще допринесе за подобряване на енергийната ефективност и комфорта в учебната среда. Предвиждат се изграждане на топлоизолация на външните стени, подмяна на дограмата и обновяване на отоплителната система, което ще подобри условията и ще намали разходите за енергия.