Министър Игнатов Откри Иновативен Stem Център В 35. Сеу „Добри Войников“

Министър Игнатов Откри Иновативен Stem Център В 35. Сеу „Добри Войников“

Иновациите в училищата и високите технологии дават възможност на учениците да експериментират и да учат чрез практика. Това каза министърът на образованието и науката проф. Сергей Игнатов при откриването на STEM център в 35. Средно езиково училище „Добри Войников“ в София.

Новото пространство е изградено в две направления – природни науки и математика и информатика. В него учениците ще учат чрез практически опити по предмети като биология и здравно образование, физика и астрономия, химия и опазване на околната среда, информационни технологии и математика.

Центърът включва общо седем кабинета, както и осем високотехнологични свързани класни стаи. Проектът е на стойност над 342 000 евро, осигурени по Плана за възстановяване и устойчивост. Министър Игнатов поздрави директора на училището Величка Петрова и екипа и за добрата реализация и положените усилия.

„Не са толкова далеч годините, когато въобще не можехме да говорим за нещата, които виждаме днес“, каза той след наблюдаваните опити на децата и подчерта технологичния напредък в образователната система.

В кабинетите по природни науки са осигурени комплекти за експерименти и демонстрации, с които ученици изследват електричеството и електромагнетизма, механика, оптика, термодинамика, акустика и др.

Комплекти с реактиви и материали са осигурени и в кабинета по химия. Пространството по биология разполага с „умен“ парник за отглеждане на растения, а това по компютърни науки – с нова техника.

В кабинетите по математика и информационни технологии са добавени учебни комплекти Arduino, насочени към проектно-базирано обучение. Чрез тях учениците ще развиват практически умения в програмирането, електрониката, физиката и математиката.

Времето