Публикуваме оригиналния международен договор – Протокол за функционирането на Болградската гимназия, подписан на 30 март 2026 г. при посещението на българската официална делегация в Украйна.
Документът е резултат от няколкогодишни преговори между българската и украинската страна. Окончателният вариант е договорен в края на 2025 година. След приемането на окончателния текст от двете страни се пристъпи към решения на правителствата, с които се дават мандати на министрите да го подпишат.
Сканирания документ можете да видите ТУК: