Лили Иванова действително е участвала в част от събитие на Върховния административен съд, проведено на 6 декември 2021 г. по повод отбелязването на 25-годишнината от възстановяването на дейността на съдебната институция. Разходите за нейната изява обаче са изцяло заплатени от бюджета на Върховния административен съд – по фактура от 3 декември 2021 г. към дружеството „Ли 1“ ЕООД, което е собственост на примата на българската естрада. По отделна фактура е заплатен и разход за техническото обезпечаване на събитието към дружеството „И Ес Рентал“ ЕООД.
Сборът от двете фактури е в пъти по-нисък от посочената в медийните публикации сума.
Участието на певицата е заплатено от „Разходи за представителни цели“, които ежегодно се определят за Върховния касационен съд, Върховния административен съд, Прокуратурата на Република България, Испектората към ВСС и Националния институт за правосъдието, след съгласуване с комисия „Бюджет и финанси“ на Висшия съдебен съвет.