Ученици от ОУ”Христо Ботев” в гр. Батановци бяха гости на Държавната агенция за закрила на детето по повод ромската Нова година – Банго Васил. Децата бяха приветствани от Ивайла Касърова, заместник-председател на ДАЗД и от екипа на Агенцията.
„Бъдете целеустремени и ученолюбиви, мечтайте смело и вярвайте, че може да постигнете всичко. Продължавайте да обичате и да пазите традициите“, поздрави Ивайла Касърова децата.
Децата зарадваха екипа на ДАЗД с празнична програма за ромската Нова година – Банго Васил, разказваща историята и традициите на празника.