Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж за измама, свързана със закупуване на автомобил от САЩ

Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж за измама, свързана със закупуване на автомобил от САЩ

Прокурор при Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 38-годишен мъж за измама, свързана със закупуване на автомобил от САЩ.

М.И. е привлечен към наказателна отговорност за това, че за времето от 20.11.2023 г. до 04.01.2024 г. в град София, при условията на продължавано престъпление с три деяния, с цел да набави за себе си имотна облага, възбудил и поддържал заблуждение у М.В., че ще ѝ помогне за закупуване и транспорт на автомобил марка „Мерцедес“. Пострадалата на три пъти давала пари на обвиняемия за капаро, доплащане и такса за транспорт за поръчания от нея автомобил. С това М.И. ѝ причинил имотна вреда на обща стойност 19 280 лева.

По случая е водено досъдебно производство за престъпление по чл.209, ал.1, вр. чл. 26, ал. 1 от НК. В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели. Установено е, че след последното плащане от страна на пострадалата, обвиняемият й е казал, че колата вече е докарана в България, но се нуждае от ремонт и е оставена в сервиз. След това, въпреки опитите на жената да се свърже с М.И. и да вземе автомобила, той спрял да отговаря на обажданията й.

Предстои делото срещу М.И. да започне в Софийски районен съд.