Съдийската колегия на ВСС поощри и освободи Стоил Ботев от длъжност „съдия“ в Административен съд – Пловдив

Съдийската колегия на ВСС поощри и освободи Стоил Ботев от длъжност „съдия“ в Административен съд – Пловдив

23 септември 2025 година

Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет на основание чл. 304, ал. 1 във връзка с чл. 303, ал. 2, т. 1 и чл. 303, ал. 3, т. 1 от Закона за съдебната власт, поощри Стоил Ботев – съдия в Административен съд – Пловдив, с отличие „служебна благодарност и грамота“, както и с парична награда в размер на 1500 лв. за проявен висок професионализъм, безупречно и образцово изпълнение на служебните задължения и високи нравствени качества.

Отличията се предложени от Мариана Шотева – председател на Административен съд – Пловдив, която се мотивира с дългогодишния  юридически стаж – над 31 години на съдия Ботев, 18 от които в този орган на съдебната власт. Обърнато е внимание на неговия професионализъм и коректност, на спечелените уважение и авторитет сред колегите и обществото. Посочено е, че той е пример за отстояване на общественозначими принципи, поемане на професионални предизвикателства, и за принос за издигане на авторитета на съда и доверието в съдебната система.

Колегията освободи на основание чл. 160, във връзка с чл. 165, ал. 1, т. 1 от ЗСВ, Стоил Ботев от заеманата длъжност „съдия“ в Административен съд – Пловдив, считано от 20.10.2025 г.

Водещи новини

Времето