Министърът на финансите Теменужка Петкова проведе среща с управляващия директор на Международния валутен фонд Кристалина Георгиева. Двете обсъдиха доброто съвместно сътрудничество и бъдещите стъпки за развитието му, както и присъединяването на България към еврозоната.
Министър Петкова подчерта, че България е на прага на изпълнението на стратегическата си цел – въвеждане на единната европейска валута. „Това е важна и положителна стъпка за страната ни. Полагаме всички усилия да гарантираме правата и интересите на гражданите“, заяви тя.
От своя страна, Кристалина Георгиева поздрави България, че е фискално дисциплинирана. Директорът на МВФ заяви, че подкрепя целта на страната да бъде част от еврозоната. „За България това е неизбежност и необходимост“, допълни тя и представи добри примери от смяната на валутата в Република Хърватия. Георгиева изрази подкрепа за провеждането на масирана информационна кампания, която да запознае гражданите с промените, които ще се случат в процеса на въвеждане на еврото в страната.