Народното събрание избра Симеон Дянков за председател на Фискалния съвет. Бяха одобрени и кандидатурите на Любомир Дацов, Десислава Калчева, Богомил Манов и Атанас Атанасов за членове на институцията.
След избора им председателят и четиримата членове на Фискалния съвет положиха клетва пред Народното събрание. Мандатът им е шест години.
Народното събрание избра Васил Големански за председател на Комисията за финансов надзор с мандат от шест години. Той положи клетва пред Народното събрание.
На заседанието си на 26 март 2025 г. Народното събрание избра Радослав Миленков за подуправител на Българската народна банка с направление „Банков надзор“. Новоизбраният подуправител на БНБ положи клетва пред Народното събрание.
Парламентът избра Пламен Младеновски за председател на Комисията за енергийно и водно регулиране. Бяха определени и двама членове на комисията - Таско Ерменков и Александра Богословска. След като бяха избрани, новият председател и двамата новоизбрани членове на Комисията за енергийно и водно регулиране положиха клетва пред Народното събрание.
Парламентът гласува на първо четене промени в Закона за Националната система за спешни повиквания с единен европейски номер 112. Предложеният проект на закон е изготвен във връзка с изпълнението на ключов етап 341 от реализиране на инвестицията по Националния план за възстановяване и устойчивост на България с проект „Подобряване на националната система за спешни комуникации 112“, е записано в мотивите на законопроекта.
В Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България е включен проект „Подобряване на националната система за спешни комуникации 112“, като отговорна институция за изпълнението на проекта е Министерството на вътрешните работи. Проектът предвижда изграждане на центрове за комуникации от следващо поколение, свързани в електронна съобщителна мрежа с пакетна комутация, осигуряване на широколентов обмен на информация в мрежата на Националната система 112 (НС 112) – видео, данни, глас и текст в реално време и надграждане на системите с нови и съвременни услуги. Приемането на спешните комуникации, обменът на информация между центровете 112 и службите за спешно реагиране, както и възможността за управление на ресурсите ще се осъществява през единна информационно-комуникационна система на Националната система за спешни повиквания с единен европейски номер 112.
Изграждането на центрове за комуникации от следващо поколение ще осигури широколентов обмен на информация в мрежата на Националната система 112 (НС 112) – глас, текст в реално време, видео и данни и надграждане на системите с нови и съвременни услуги; определяне на точното местоположение на обаждащото се лице и на инцидента; равностоен достъп на хората с увреждания; възможност за пренасочване на спешното повикване към най-подходящия център за приемане на спешни повиквания, за да се гарантира ефективен достъп до службите за спешно реагиране на всички граждани.