Министър Илиев награди победителите в изпитанието за колоездачи в обиколката „Витоша 100“

Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев връчи наградите на победителите в изпитанието за колоездачи при мъжете и жените в 40-ото юбилейно издание на „Витоша 100“. Очаква се близо 3000 да са участниците през уикенда в едно от емблематичните и най-масови състезания в България – 100-километровата обиколка на Витоша. А стартиралите днес колоездачи бяха 1600.
     Илиев връчи медалите на първата сред жените за втора поредна година Христина Козарева, на класиралата се втора - Ивета Костадинова, и на третата – Йоана Вълканова. Министърът награди също победителя сред мъжете-колоездачи Виктор Енев, заелия втора позиция - Владислав Гюров и третия - Александър Алексиев. Илиев поздрави участниците за усилията и показаните умения на терена и им пожела още много победи.
Участниците, които преминават през маршрута на „Витоша 100“ тази година са от 26 държави, най-младият спортист е 6-годишен, а най-възрастният е на 72 години.