Процедура за избор на директор на Институт по биофизика и биомедицинско инженерство

Процедура за избор на директор на Институт по биофизика и биомедицинско инженерство

Управителният съвет на
Българската академия на науките
открива процедура за избор на директор на
Институт по биофизика и биомедицинско инженерство

За директори на постоянно научно звено могат да се кандидатират (съгласно чл. 42 , ал. 1 от Устава на БАН) хабилитирани учени, доктори на науките, член-кореспонденти (дописни членове) или академици (действителни членове), които се назначават въз основа на избор на основна работа в постоянното научно звено.

Документите за участие в процедурата са: молба до УС на БАН, научна автобиография по примерен въпросник, списък на научните трудове, списък на цитатите, списък на патентите и авторските свидетелства, документи за реализирани научно-приложни разработки, копия от дипломите за висше образование, научни степени и академични длъжности, програма на кандидата за управление и развитие на академичното звено, декларация за сътрудничество на структурите на ДС, други документи по преценка на кандидата.

Краен срок за подаване на документите: 9 януари 2023 г.

Документите се подават на хартиен и електронен носител в три екземпляра в БАН – Администрация, ул. 15 ноември № 1, деловодството на БАН-А, ст. 116, тел. 979 5263 от 10.00 до 12.00 ч. и от 14.00 до 16.00ч.

Релевантни документи:

Правила за провеждане на избори за директори на постоянни научни звена на БАН, които включват и примерния въпросник за научна автобиография:

Правила за провеждане на избор на директори на самостоятелни звена на БАН (изм. 19.07.2010)

Размер: 90.79 KB
Created: 02.03.2019 в 1:38
Updated: 02.03.2019 в 1:38
Сваляния: 3208

Декларация за сътрудничество на структурите на ДС:

Декларация за сътрудничество на структурите на бившата ДС

Размер: 44.27 KB
Created: 28.11.2017 в 17:55
Updated: 28.11.2017 в 17:55
Сваляния: 1575

Времето