Проф. Мария Миланова пред Euronews Bulgaria със съвети за минимизиране на рисковете от усложнения заради горещото време

Проф. Мария Миланова пред Euronews Bulgaria със съвети за минимизиране на рисковете от усложнения заради горещото време

"Да не се излиза в най-топлия период на деня между 11 и 16 часа, достатъчна хидратация, прием на медикаментите, които взимат пациентите, по-леко облекло, избягване на консумацията на алкохол". Това са част от препоръките на проф. Мария Миланова, началник на Клиниката по Кардиология в УМБАЛСМ "Н.И.Пирогов", които тя даде в ефира на Euronews Bulgaria за справяне с жегите, обхванали страната. 

„Ако се спазват основните защитни механизми – престой в охладено помещение, прием на течности, избягване на най-слънчевите часове и с най-високи температури.. това би минимизирало рисковете от усложнения от високите температури“, каза проф. Миланова.

Тя посочи, че от петък до днес на обяд са преминали над 150 човека с различни оплаквания, като част от тях са настанени в болница.

Проф. Миланова алармира, че от началото на юли зачестяват случаите на млади хора с остри коронарни синдроми, част от тях свързани с употреба на алкохол и стимулиращи субстанции.

По думите на проф. Миланова най-честите грешки, които хората допускат в горещите дни, са злоупотребата с алкохол и стимулиращи субстанции, престоят на открито и липсата на достатъчна хидратация на организма

Целия разговор вижте във видеото:

https://euronewsbulgaria.com/news/2439/suveti-v-zhegite-za-kakvo-da-vnimavame-v-goreshtite-dni

https://euronewsbulgaria.com/news/2439/suveti-v-zhegite-za-kakvo-da-vnimavame-v-goreshtite-dni

Водещи новини

Времето