БФС и АФЛ организират футболен фестивал за девойки до 13 г. в Стара Загора по Програмата за развитие на женския футбол

БФС и АФЛ организират футболен фестивал за девойки до 13 г. в Стара Загора по Програмата за развитие на женския футбол

След успешната организация на футболния фестивал за девойки до 11 г. през изминалия уикенд в Стара Загора, в края на настоящата седмица (24-26 юни) под егидата на Българския футболен съюз и Аматьорската футболна лига отново на изкуствените терени на ст. „Колодрума“ ще се проведе турнир за девойки до 13 г. с участието на 9 отбора от цялата страна. Селекцията на участващите клубове е реализирана на базата на представянето на всички отбори в тази възрастова категория в турнирите, организирани от БФС и АФЛ през изминалата година. Организацията и финансирането на надпреварата са осигурени по Програмата за развитие на женския футбол.

Ето участниците и програмата на турнира:

                Група А                                                          Група Б

1. ФК „Етър“, гр. В. Търново                       1.  ЖФК „Варна”, гр. Варна

2. ФК „Лион“, гр. Пловдив                           2. ФК „Пълдин”, гр. Пловдив

3. ФК „НСА“, гр. София                               3. ФК „ЛП Суперспорт”, гр. София

                Група В

1. ФК „Дунав“, гр. Русе

2. ФК „Янтра“, гр. Габрово

3. ФК „Спортика“, гр. Благоевград

                                                 ПРОГРАМА

               24.06.2022 г. (петък)

1. 18.30 ч. „Лион” - „НСА”

2. 18.30 ч. „Пълдин” - „ЛП Суперспорт“

3. 19.30 ч. „Янтра“ - „Спортика”

               25.06.2022 г. (събота)

4. 09.00 ч. „Етър” - „Лион“

5. 09.00 ч. ЖФК „Варна“ - „Пълдин”

6. 10.00 ч. „Дунав“ – „Янтра“

7. 18.30 ч. „НСА”  - „Етър“

8. 18.30 ч. „ЛП Суперспорт“ – ЖФК „Варна”

9. 19.30 ч. „Спортика“ - „Дунав”

                 26.06.2022 г. (неделя)

10. 09.00 ч. Полуфинал: Първи група А – Втори (с най-добри показатели)

11. 09.00 ч. Полуфинал: Първи група Б – Първи група В

12. 09.50 ч. Мач за 7–8 място: Трети в групите (с най-добри показатели) - Трети в групите (с втори най-добри показатели)

13. 09.50 ч. Мач за 5–6 място: Втори в групите (с втори най-добри показатели)  - Втори в групите (с трети най-добри показатели)

14. 10.40 ч. Мач за 3–4 място: Загубил мач №10 - Загубил мач №11

15. 11.00 ч. Финал: Победител мач №10 - Победител мач №11