Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж, нарушил заповед за защита от домашно насилие

Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж, нарушил заповед за защита от домашно насилие

Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 44-годишен мъж, който в периода от 26.11.2020 г. до 28.03.2021 г. в условията на продължавано престъпление извършил две деяния като нарушил заповед за незабавна защита.

На 26.11.2020 г., около 18,30 часа, в апартамент в кв. „Орландовци“, гр. София, обвиняемият А.П. не изпълнил Заповед за защита от домашно насилие, с която е задължен да се въздържа от извършване на актове на домашно насилие по отношение на родителите си и му е забранено да ги приближава, като хванал майка си с ръце за косата, съборил я на пода в кухнята и започнал да ѝ нанася удари с юмруци по главата и тялото.

На 28.03.2021 г., около 20,00 ч. в апартамент в кв. „Орландовци“, гр. София, А.П. отново нарушил заповедта за незабавна защита като отишъл в дома на родителите си и започнал да ги обижда и да крещи, че ще ги запали.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 296, ал. 1 вр. чл. 26, ал. 1 от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели и са направени експертизи.

Предстои делото срещу А.П. да продължи в Софийски районен съд.

Водещи новини

Времето