Столичен инспекторат подкрепи доброволческа инициатива по почистване на грозни графити, надписи на омразата и други драсканици от двора на храма „Света Параскева“ на ул. „Г. С. Раковски“. Инспекторите осигуриха част от необходимите бои, четки и материали за реализиране на инициативата, която се състоя в съботния ден. В продължение на няколко часа бяха заличени всички грозни надписи. В мероприятието взеха участие доброволци от НПО Колектива, студенти от НАТФИС и Нов български университети и ученици от 134 СУ „Димчо Дебелянов“. Също така беше организирано извозване на строителните отпадъци , събрани от мястото.
Това е началото на поредица от подобни инициативи за почистване на обществени места вследствие на вандалски прояви.