Почистиха оградата на храма „Света Параскева“ от грозни графити

Почистиха оградата на храма „Света Параскева“ от грозни графити


Столичен инспекторат подкрепи доброволческа инициатива по почистване на грозни графити, надписи на омразата и други драсканици  от двора на храма „Света Параскева“ на ул. „Г. С. Раковски“. Инспекторите осигуриха част от необходимите бои, четки и материали за реализиране на инициативата, която се състоя в съботния ден. В продължение на няколко часа бяха заличени  всички грозни надписи. В мероприятието взеха участие доброволци от НПО Колектива, студенти от НАТФИС и Нов български университети и  ученици от 134 СУ „Димчо Дебелянов“. Също така беше организирано извозване на строителните отпадъци , събрани от мястото.

Това е началото на поредица от подобни инициативи за почистване на обществени места вследствие на вандалски прояви.


Водещи новини

Времето