На 28 април се проведе финала на пилотната кампания на ЕКОПАК България и Столична Община „Екоклас“. Учениците от 38 Основно училище „Васил Априлов“ в София, техните родители и учители събраха и предадоха за рециклиране над 1 тон и 300 килограма използвани пластмасови бутилки и алуминиеви кенчета. В кампанията се включиха общо 28 класа.
Най-голямо количество 84,6 килограма събра 5 а клас, на второ място с 81,1 килограма се класира 2 в клас, а на трето със 78,5 килограма – 1 б клас. Победителите получиха купа и медали лично от Десислава Билева, заместник-кмет по направление "Зелена система, екология и земеползване'' на Столична Община. Класът победител печели посещение в Образователния център за рециклиране на ЕКОПАК в София, както и ранички и бутилки за многократна употреба. Класовете подгласници получиха комплекти за бадминтон, а всички деца, участвали в кампанията, забавни еко-стикери.
„Поздравления за всички деца, родители, учители и ръководството на училището за това, че вложиха такъв ентусиазъм и усърдие в общата ни мисия - да пазим природата и града си чисти да дадем нов живот на старите опаковки“, каза Десислава Билева.