28 април 2022 година
Пленумът на Висшия съдебен съвет осигури допълнителни средства по бюджетите на 13 административни съдилища, във връзка с тържествено отбелязване на 15 годишнината от създаването на административните съдилища в Република България. Средствата са предоставени по предложение от председателя на Върховния административен съд, както и по постъпили искания от председателите на административен съд - Пловдив и Административен съд – София-град.
Административен съд – София-град планира и провеждане на Ден на отворените врати, като ще бъде отпечатана брошура с информация за дейността на съда.
Средствата са за сметка на неразпределения резерв по бюджета на съдебната власт за 2022 г. по параграф „Издръжка“.