Деца от столични училища боядисаха стотици великденски яйца, които бяха благословени в храм „Свети Седмочисленици“ и ще бъдат подарени на лекари и пациенти във Военномедицинска академия и УМБАЛ „Св. Иван Рилски“.
Великденската инициатива беше организирана от Софийската света митрополия с подкрепата на Столична община, Неделно училище при храм „Рождество Христово“, Неделно училище при храм „Св. Мчца Параскева“, Асоциация на българите боледуващи от алергични и белодробни заболявания, Асоциацията за развитие на българския спорт (АРБС) и Театрална компания „Празното Пространство“.