Софийска районна прокуратура предаде на съд жена, шофирала след употреба на кокаин

Софийска районна прокуратура предаде на съд жена, шофирала след употреба на кокаин

Прокурор при Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 24-годишна жена, шофирала след употреба на наркотично вещество.

На 21.10.2021 г. около 04,40 часа обвиняемата Т.Д. шофирала лек автомобил, марка „Ситроен“, по бул. „Ботевградско шосе“ в гр. София, когато била спряна за полицейска проверка. Обвиняемата видимо се притеснила и униформените й направили „Drug test 5000“, който отчел положителен резултат за употреба на кокаин. Т.Д. отказала да даде проба за изследване в болница.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343б, ал. 3 от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели.

Предстои делото срещу Т.Д. да продължи в Софийски районен съд.

Водещи новини

Времето