На 18 април 2022 г. в сградата на Съюза на юристите в България се проведе тържествено събрание по повод Деня на Конституцията, юриста и съдебните служители. Събранието беше открито от Владислав Славов, председател на Съюза. Слово произнесе председателят на Конституционния съд Павлина Павлова. Приветствие към участниците отправиха министърът на правосъдието Надежда Йорданова, министърът на вътрешните работи Бойко Рашков, председателят на ВАС Георги Чолаков и омбудсманът Диана Ковачева.
Традиционните награди бяха връчени на юристи за професионална и съюзна дейност. Наградата за „Партньор на годината за 2020 и 2021г.” беше връчена на Комисията за защита на личните данни и получена от председателя ѝ Венцислав Караджов.
Венцислав Караджов благодари за признанието и сподели, че успешното партньорство е резултат от общи етични, морални и професионални стандарти, които двете организации споделят.