Министър Генчовска присъства на официалното откриване на новия клуб на дружество „Културен център Иван Михайлов” в гр. Битоля

Министър Генчовска присъства на официалното откриване на новия клуб на дружество „Културен център Иван Михайлов” в гр. Битоля

Министърът на външните работи Теодора Генчовска присъства на официалното откриване на новия клуб на дружество „Културен център Иван Михайлов” в гр. Битоля, Република Северна Македония. Посещението се реализира по любезната покана на Дружество „Културен център Иван Михайлов”. 

 По време на визитата министър Генчовска участва в среща с представителите на българските сдружения в Република Северна Македония и  посети наскоро реновираната сграда на Генералното консулство на България в Битоля.

Посещението се реализира в продължение на подкрепата за българските организации в Северна Македония, чиято дейност е високо ценена предвид приноса им към запазване на българската културна самобитност и самосъзнание, опазване на българското културно-историческо наследство, заеманата активна гражданска позиция в защита на правата на човека и в изграждането на демократично, интегрирано и толерантно общество.

Водещи новини

Времето