Проведе Се Първо Заседание На Работната Група За Изпълнение На Мерки За Защита На Журналистите, В Отговор На Препоръките В Доклада На Европейската Комисия По Върховенството На Закона В Частта За Медийния Плурализъм

Проведе Се Първо Заседание На Работната Група За Изпълнение На Мерки За Защита На Журналистите, В Отговор На Препоръките В Доклада На Европейската Комисия По Върховенството На Закона В Частта За Медийния Плурализъм


По инициатива на Министерството на културата е създадена Работна група към Министерския съвет, която има за задача да създаде механизъм за сътрудничество по изпълнение на т. 2.2., глава III - Медиен плурализъм от Плана за мерки към препоръките на Европейската комисия в доклада от 30 септември 2020 г. относно върховенството на закона.
Институциите, които имат отношение по темата, определни в Плана, са  Министерство на културата, Министерство на правосъдието, Министерство на вътрешните работи и Прокуратурата на Република България, а към работната група се присъединиха и Министерството на електронното управление и Министерството на външните работи, както и на двата регулаторни органа – Съвета за електронни медии и Комисията за регулиране на съобщенията. Работната група е създадена към Министерски съвет предвид хоризонталния характер на мерките, които изискват усилията на всички посочени ведомства.
На 13 април се състоя и първото заседание на Работната група. Това е и началото на първия етап от изпълнението на мерките по Плана за действие, а след неговото осъществяване Работната група ще започне работа и по останалите точки, залегнали в Плана.
 
 


Водещи новини

Времето