Четири години затвор получи рецидивист за кражба по обвинение на Софийска районна прокуратура

Четири години затвор получи рецидивист за кражба по обвинение на Софийска районна прокуратура

По обвинение на Софийска районна прокуратура на затвор е осъден 45-годишен мъж за кражба, извършена в условията на опасен рецидив.

На 16.04.2020 г. около 15,20 часа от строителен обект в кв. „ Манастирски ливади - Изток“ в гр. София, обвиняемият Д.И. откраднал перфоратор и ударен гайковерт на обща стойност 1129 лева от владението на „Т.Р.“  ЕООД. След това ги продал в заложна къща. Деянието е извършено в условията на опасен рецидив, тъй като Д.И. е осъждан ефективно за идентично престъпление.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 196, ал. 1, т. 1 вр. чл. 194, ал. 1 вр. чл. 29, ал. 1 б “а” от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели и са направени експертизи, които сочат обвиняемия за автор на деянието.

Софийски районен съд призна Д.И. за виновен по повдигнатото му обвинение, като му наложи наказание „лишаване от свобода“ за срок от 4 години, което той следва да изтърпи ефективно при първоначален „общ“ режим.

Присъдата подлежи на протест и обжалване пред Софийски градски съд.

Водещи новини

Времето