11 април 2022 година
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет прие за сведение възражението на Минка Китова – административен ръководител – председател на Районен съд – Харманли, срещу решение на Съдийската колегия на ВСС, по протокол № 13/29.03.2022 г., т. 5.5., с което е открита процедура за преназначаване по реда на чл. 194, ал. 1 от Закона за съдебната власт на 1 магистрат от Районен съд – Харманли в Районен съд – Пловдив.
Административният ръководител счита решението за неправилно, предвид високата натовареност на Районен съд – Харманли. Тя се мотивира със статистическите данни, според които действителната натовареност на съда по брой дела за разглеждане месечно от 1 съдия през първото полугодие на 2021 г., е 65,83.