Съдийската колегия на ВСС откри процедури за избор на председатели на пет съдилища

Съдийската колегия на ВСС откри процедури за избор на председатели на пет съдилища

11 април 2022 година

Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет на основание чл. 167, ал. 2, във връзка с чл. 194а, ал. 1 от Закона за съдебната власт, откри процедури за избор на административни ръководители на административните съдилища в Монтана, Велико Търново и Ямбол, и за Окръжен съд – Хасково, предвид изтичащия мандат на техните председатели. На същото основание е открита процедура и за избор на административен ръководител на Районен съд – Смолян, където длъжността е свободна.

 Предложения за назначаване на административни ръководители в съответния орган на съдебната власт могат да се правят в едномесечен срок от датата на обнародване на свободните длъжности в „Държавен вестник“.

Водещи новини

Времето