11 април 2022 година
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет на основание чл. 167, ал. 2, във връзка с чл. 194а, ал. 1 от Закона за съдебната власт, откри процедури за избор на административни ръководители на административните съдилища в Монтана, Велико Търново и Ямбол, и за Окръжен съд – Хасково, предвид изтичащия мандат на техните председатели. На същото основание е открита процедура и за избор на административен ръководител на Районен съд – Смолян, където длъжността е свободна.
Предложения за назначаване на административни ръководители в съответния орган на съдебната власт могат да се правят в едномесечен срок от датата на обнародване на свободните длъжности в „Държавен вестник“.