Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж, направил опит за кражба от православен храм

Софийска районна прокуратура предаде на съд мъж, направил опит за кражба от православен храм

Прокурор при Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в Софийски районен съд срещу 35-годишен мъж, направил опит да открадне вещи от православен храм.

На 21.01.2022 г. около 12,05 часа обвиняемият Д.Д. влязъл в православен храм „Преображение Господне“ на ул. „Ралица” в гр. София. Счупил катинар за заключване на рамка на икона и чрез използване на неустановено до момента техническо средство е направил опит да отнеме множество бижута на обща стойност 1885,50 лева. Свещеникът, отговорен за храма, видял Д.Д. и тръгнал към него. В този момент обвиняемият побягнал, но свещеникът го заловил и извикал полиция.

Престъплението е извършено в условията на повторност, тъй като Д.Д. е осъждан на „лишаване от свобода“ условно за кражба.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 195, ал.1, т.3, т.4 и т.7, вр. чл.194, ал.1, вр.чл.28, ал.1, вр.чл.18, ал.1 от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели и изготвени експертизи.

Предстои делото срещу Д.Д. да продължи в съда.

Времето