Кметът на София Фандъкова се срещна с кмета на Сараево Бениамина Карич

Кметът на София Фандъкова се срещна с кмета на Сараево Бениамина Карич

Кметът на Сараево  Бениамина Карич  ще вземе участие в предстоящия форум „ София ърбан Грийн“. Конференцията се организира от Столична община и фондация „Конрад Аденауер“ и ще се състои на 7 юни. Това бе договорено по време на работното посещение на кмета Фандъкова в Сараево. Столичният кмет Фандъкова посети столицата на Босна и Херцеговина по покана на кмета Бениамина Карич.  По време на разговорите двете обсъдиха продължението на партньорските отношения с конкретни общи проекти в сферата на екологията, културата, спорта и  превенцията на наводнения. Между София и Сараево има  подписан меморандум за сътрудничество.

В рамките на визитата Йорданка Фандъкова осъществи  работна среща с кмета на Подгорица  Иван Вукович, когото покани да посети София. Двамата обсъдиха бъдещи възможности за обмяна на опит в сферата на управлението на отпадъци, трафика, екологията и европейските проекти.

На срещите присъства и временно управляващият посолството на Република България в Сараево  Никола Николов.

 

 
 

 

Водещи новини

Времето