По повод 7 април- Световният ден на здравето и професионален празник на медиците Софийският духов оркестър с диригент Юли Дамянов поднесе музикална изненада на екипа на болница „Пирогов“. Музикантите зарадваха лекарите и пациентите с едни от най- популярните произведения от своя репертоар полката „Гръм и мълния“ от Йохан Щраус, Валс №2 от Шостакович и копаницата от операта „Българи от старо време“ на Асен Карастоянов. Концертът започна с импровизация на хита на Глория Гейнър „Ще оцелея“.
Музикантите се срещната и с доц. Петър Атанасов- началник на клиниката за вътрешни болести.
Изненадата е реализирана със съдействието на Столичната община и Дом на културата „ Искър“.