29 март 2022 година
Съдийската колегията на Висшия съдебен съвет откри процедури за преназначаване по реда на чл. 194, ал. 1 от Закона за съдебната власт на магистрат от Районен съд – Сливен, и на магистрат от Районен съд – Харманли, в Районен съд – Пловдив.
На административните ръководители на Районен съд – Сливен и на Районен съд – Харманли е указано, че следва надлежно да уведомят съдиите в съответния орган за решението на СК и за възможността в 7-дневен срок от получаването му да подадат заявления с мотиви за преназначаване по реда на чл. 194, ал. 1 от ЗСВ в Районен съд – Пловдив. Колегията не откри процедура за преназначаване на магистрати по реда на чл. 194, ал. 1 от Закона за съдебната власт от Районен съд – Радомир, както и от Районен съд – Велинград и Районен съд – Средец. Съобразени са становища на Комисията по атестирането и конкурсите към СК, според които откриването на процедури по посочения ред от тези съдилища, от които също са подадени от магистрати заявления за преназначаване, е неоснователно към момента, тъй като ще доведе до увеличаване на натовареността в тях.