Софийска районна прокуратура предаде на съд обвиняема за кражба от възрастна жена

Софийска районна прокуратура предаде на съд обвиняема за кражба от възрастна жена

Прокурор от Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в Софийски районен съд срещу 21-годишна жена за кражба на вещи от възрастна жена.

На 21.12.2019 г. около 13,30 часа пред вход на блок в ж.к. „Надежда 2“, обвиняемата М.С. се приближила до трудноподвижна възрастна жена, която си изхвърляла боклука.  Обвиняемата предложила на пенсионерката да й помогне и без жената да усети М.С. откраднала от джоба й портмоне  със сумата от 100 лева, дебитна карта и карта за градски транспорт. След това обвиняемата избягала, а жената извикала полиция. Полицейските служители задържали М.С. , докато се опитвала да изтегли пари от картата на пострадалата пенсионерка.

Деянието е извършено в условията на повторност, тъй като М.С. е осъждана за друго такова престъпление.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 195, ал.1, т.7, вр. чл. 194, ал. 1, вр. чл. 28, ал. 1 от НК.

Предстои делото срещу М.С. да продължи в съда.