Целта на проведената днес среща беше първи контакт от началото на мандата на посланик Хюсейнов през април 2021 г. Двете страни дадоха висока оценка на двустранното взаимодействие, основано на приятелство и взаимно уважение. Обсъдени бяха и възможностите за задълбочаването на сътрудничеството в областта на вътрешните работи. Споделена беше информация, свързана с мобилизираните от МВР ресурси за преодоляване на последствията от поредицата кризисни ситуации – пандемия от Ковид-19, увеличаваща се мигрантска вълна, бежански поток от Украйна.
Министър Бойко Рашков поднови поканата към Вилаят Ейвазов, министър на вътрешните работи на Азербайджан, за официално посещение в България, отложено поради епидемиологичната обстановка.