Работници на ОП „Паркове и градини“ почистват Езерото с лилиите в Борисовата градина

Работници на ОП „Паркове и градини“ почистват Езерото с лилиите в Борисовата градина

 

През тази седмица работници на ОП „Паркове и градини“  почистват Езерото с лилиите в Борисовата градина от клони, листа, тиня и попаднали отпадъци, каза директорът на общинското предприятие Милена Васева. Част от лилиите ще бъдат извадени и пресадени в езерата на Южен парк. В петък Езерото с лилиите ще бъде напълнено отново с вода.

Рибното езеро, днес известно като Езерото с лилиите е създадено в края на 80-те години на 19 век от градинаря Даниел Неф.