Дефибрилатори са поставени в най-натоварените станции на метрото

Дефибрилатори са поставени в най-натоварените станции на метрото

 

Апарати за спешна помощ при сърдечна аритмия дефибрилатори са поставени в 4 от най-натоварените станции – „Орлов мост“, НДК, „Сердика“, „Стадион Васил Левски“. Това съобщиха днес председателят на СОС Георги Георгиев и кардиологът проф. д-р Иво Петров.

 Предвижда се един дефибрилатор да бъде предоставен за използване на общинската аварийна дирекция, като с него ще се правят и обучения. Дефибрилатор вече има и в Столичен инспекторат.

Столичният общински съвет ще вземе решение за закупуване на сесията в четвъртък.

Надявам се най-късно през февруари да е приключило и обучението на служители на метрото във всяка от станциите как да работят с дефибрилаторите, обясни председателят на СОС Георги Георгиев.

 

Времето