Близо 600 кг опасни отпадъци от домакинствата предадоха граждани по повод Часа на Земята

Близо 600 кг опасни отпадъци от домакинствата предадоха граждани по повод Часа на Земята

На 26 март по повод инициативата Часа на Земята граждани предадоха в специалния мобилен пункт близо 600 кг опасни отпадъци от домакинства.

Под опасни отпадъци от домакинства се има предвид лекарства с изтекъл срок на употреба, бои, лакове, препарати, както и живаксъдържащи уреди (живачни термометри, прекъсвачи), които не трябва да бъдат смесвани с общия битов отпадък.

През деня мобилният пункт бе разположен на паркинга пред  Столичен инспекторат от 8³° до 14³° ч. и гражданите имаха възможност да предадат опасните отпадъци от дома си.

Миналата година в същия ден бяха събрани над 500 кг, а общо за 2021 г. бяха събрани за оползотворяване 11 500 кг опасни отпадъци.

Времето