Министър Генчовска прие посланика на Чешката република

Министър Генчовска прие посланика на Чешката република

Министърът на външните работи Теодора Генчовска прие посланика на Чешката република в България Лукаш Кауцки. В хода на срещата бяха обсъдени въпроси касаещи двустранните отношения, актуалното сътрудничество в рамките на ЕС, както и провеждането на предстоящата среща на Работната група за икономическо сътрудничество между България и Чешката република.

Посланик Кауцки представи плановете и приоритетите на предстоящото през втората половина на 2022 г. Чешко председателство на Съвета на Европейския съюз.

По време на разговорa бяха засегнати и въпроси, касаещи  актуалната ситуация в региона, европейската интеграция на страните от Западните Балкани, сътрудничеството с държавите от Източното партньорство, както и предстоящи срещи и мероприятия на високо равнище в двустранен и многостранен план.​