Днес, в сградата на вътрешното министерство се проведе работна среща на главния секретар на МВР главен комисар Петър Тодоров и г-жа Есин Топчу, първи секретар в Посолството на Турция в София. В рамките на срещата бяха обсъдени актуални въпроси в контекста на регионалното сътрудничество и двустранните отношения в областта на вътрешните работи и сигурността. Двамата оцениха високо осъщественото професионално сътрудничество между България и Турция и намирането на практически решения по конкретни въпроси в съвместната работа. В хода на разговора бяха обсъдени актуални теми като управлението на миграционните процеси, охраната на българо-турската граница, както и мерките за облекчаване на пътническия и товарния трафик.